Regjistrohuni

Pssst! Po, unë jam duke folur me ju...
Tani që unë kam vëmendjen tuaj - ae dini se ju mund të
regjistroheni falas në BlejTani? Klikoni në butonin më poshtë Regjistrohu Tani.

Regjistrohu Tani

Keni harruar fjalëkalimin

POSTO FALAS

Blejtani Blog

g30-dq6u0811-2

2017 BMW 5 Series

Këto ditë, BMW është po aq e përqendruar si çdo auto prodhues tjetër në ndërtimin e makinave të mbushur me teknologji për të marrë kontrollin nga shoferi, duke e vënë atë në duart e kompjuterëve të teknologjisë së lartë, sensorë, dhe software-ve. Statistikat Motor: Turbo 3.0L I6 Marsh: 8-Speed Automatik Energji: 335 HP /...
01-2016-bmw-m2-fd-1

2016 BMW M2

Anije fluturues demonstron forcë. “Kjo është ajo që ne mund të themi”, BMW po shpërthen një topa për Mercedesin dhe pjesën tjetër të industrisë. BMW e bën një makinë mjaft të bukur. Sigurisht, BMW bën makina për garë, gjithashtu qëndron mir në luks. Statistikat Motor: Turbo 3.0L I6 Marsh: DCT/6 Manual Energji: 365 HP /...
001-bmw-m760i-xdrive-1

BMW M760i nuk është aq e ftohtë sa Alpina B7

Anije fluturues demonstron forcë. “Kjo është ajo që ne mund të themi”, BMW po shpërthen një topa për Mercedesin dhe pjesën tjetër të industrisë. BMW e bën një makinë mjaft të bukur. Sigurisht, BMW bën makina për garë, gjithashtu qëndron mir në luks. Video BMW M760i Gëzuar këtë post? Regjistrohu në...
BMW 7 Series New York Media Launch.

2016 BMW Seria 7

Anije fluturues demonstron forcë. “Kjo është ajo që ne mund të themi”, BMW po shpërthen një topa për Mercedesin dhe pjesën tjetër të industrisë. BMW e bën një makinë mjaft të bukur. Sigurisht, BMW bën makina për garë, gjithashtu qëndron mir në luks. Statistikat Motor: Twin-Turbo 4.4L V8 Marsh:...
1

2016 BMW X1

2016 BMW X1 shihët qartë se është më styling dhe më dinamikë se modeli që zëvendëson. Brenda ju do të gjeni një hapësirë tërësisht të re të kabinës me më shumë hapësirë për të dy përsona, si dhe një listë të gjatë të tiparve. Një ekran standard 6.5-inch vjen së bashku me një sistem audio me shtatë Gjuha....
1

BMW zbulon X5 M dhe X6 M – 2016

BMW X5 M dhe X6 M të Gjeneratës së dytë kanë bërë zyrtarisht ardhjen e tyre. Çmimet për X5 M fillojë me 99,650 $ , ndërsa unazat X6 M në 103,050 $ . Të dy shifrat përfshijnë një pagesë 950-$ destinacion. BMW X5 M dhe X6 M – 2016 BMW X5 M dhe X6 M – 2016 BMW X5 M dhe X6 M – 2016 BMW X5 M dhe X6 M –...
01-2015-bmw-x6-fd-1

2015 BMW X6

Shumica e të gjithë do të pajtoheshim se BMW ofron një gamë shumë tërheqëse. Megjithatë, nuk është një anëtar i familjes së saj që na ka goditur gjithmonë si pak e çuditshme: e X6. Pronarët e X6 aktual, apo ata që jan të njohur shumë me markën, do të ketë vështirësi për të dalluar mbikalesën e dytë të gjeneratës...
6

Shikojne BMW M4 duke lëvizur rreth një aeroplanmbajtëse

Një aeroplanmbajtëse amerikane është e madhe. Vërtetë, është shum e madhe. Në fund të fundit, ajo duhet të jetë, në një mënyrë që të nisë dhe të mbajë një rrjet të gjerë të avionëve ushtarak. Por kur mungojnë “F/A-18 Super Hornets” dhe “E-2 Hawkeyes” , Por për çfarë pikërisht mund të...
1

BMW Seria 2 turist është aktive e para në botë bimmer

Arsyeja përse BMW, kompani kjo që imazhin e saj e ka ndërtuar në makina sportive dhe me tërheqje me rrotat e pasme, ka kaluar në makina me pesë dyer dhe me tërheqje me rrotat e para nuk dihet. Mirëpo, kompani ka lansuar reklamën për BMW 2 Series Active Tourer, makinë e cila në Evropë do të lansohet gjatë këtij viti, ndërkaq në...
bmw-autonome

Shikoje këtë autonome (BMW M235i) e vozit vetën

Kjo është një gjë që të ketë makina autonome. Kjo është në rregull, të paturit e një kompjuteri ju nuk do të rrini të mërzitshëm në shigjeta-e-drejta të autostradës pa pagesë, ndërsa ju lexoni një libër, teksta vetura vozitët vet apo të shikojnë një film. Kjo është ajo që e bën te M235i, që BMW solli në Consumer...
3

2014 BMW 320i

Kur BMW kaloi në nivelin e Seris 3, 328i, Nga një ajrim Natural, 3.0-litëra gjashtë-cilindra me një turbocharged, 2.0-litëra katër-cilindër, ne nuk ishim plotësisht të sigurt se çfarë të mendojm. Sigurisht! . Nga një perspektivë të numrave të pastër, i ri’u 2.0-litra është një gatuarje e vjetër. i ri’u 3.0,...
bmw_i3

BMW i3 me varg zgjerues është një formë ndryshe

Telegraph ka vlerësuara i3-tre me pesë yje, madje edhe duke e quajtur atë “një kënaqësi për të voziturë”. Në përgjithësi makina, sans varg extender gaz-powered, është lavdëruar për komuditetin e saj, shpejtësia dhe sistemin e frenimit rigjeneruese. Në krye të opsionit të gazit-djegs, BMW është duke u përpjekur...
13

BMW X4 do të zbulohët në mars

Ajo ka qenë rreth një vit e gjysmë që nga BMW zbuloi konceptin X4 në Shanghai. Por nëse ju keni qenë duke pritur për lajme në kur ajo do të arrijë të prodhohet, Intel fundit tregon ajo do të shpallet në marsin e ardhshëm. Vetëm kur mars? Kjo është pjesa e çuditshme. Inautonews raporton duke thënë se nga BMW X4 i ri do të...